שאלות נפוצות

ד״ר רונן דקלו עונה על שאלות

מהו אורך החיים של טיפולי השיניים השונים?


לכל טיפול אורך חיים ממוצע: סתימות לבנות 5-6 שנים סתימות אמלגם 7-8 שנים כתרים 8-10 שנים שתלים 12-14 שנים חשוב לשאול את הרופא המטפל מה אורך חיי הסתימה המתוכננת או הכתר החדש בטרם קבלת החלטה על תכנית הטיפולים, שכן תצטרכו לקחת בחשבון חידוש או תחזוקה שוטפת.
האם לכל רופא שיניים מותר להשתמש בחומרי הרדמה?


כאשר עולה על הפרק טיפול שיניים בהרדמה מלאה, אנו ממליצים לוודא שהרופא המטפל עבר את ההכשרה הנדרשת המסמיכה אותו לעסוק בהרדמה וכי המרפאה מחזיקה ברישיון של משרד הבריאות לטיפול בהרדמה.
מה חשוב שרופא השיניים יידע עלי?


רופא השיניים שלכם צריך לדעת מה ההסטוריה הרפואית שלכם - האם אתם אלרגיים לדבר מה, האם סובלים מסכרת, נוטלים תרופות על בסיס קבוע וכולי. טיפול שיניים הוא טיפול רפואי לכל דבר ובמהלכו נעשות פעולות שונות ומשתמשים בחומרים שונים שהשפעתם יכולה לסתור תרופות שאתם נוטלים או להזיק לכם במידה ואתם רגישים למרכיביהם. ספרו לרופא השיניים כל פרט כזה העולה על דעתכם.
המליצו לי על ניתוח חניכיים. מה לעשות?


ניתוח חניכיים צריך להתקבל כאופציה אחרונה, לאחר שמוצו אפשרויות טיפול אחרות כמו סדרת טיפולי שיננית יסודיים במיוחד, הקצעות שורשים בהרדמה מקומית, שימוש בעזרי ניקוי ועוד. חשוב לזכור שמדובר בהליך כירורגי הדורש זמן ריפוי משמעותי וכי עליו להתאים למטופל הספציפי.
אני סובל מדימום בעת צחצוח שיניים. מה עלי לעשות?


דימום מהחניכיים הוא לרוב תוצאה של דלקת בחניכיים. בראש ובראשונה, חשוב להמשיך ולהבריש את השיניים בצורה קפדנית ואף לתגבר בשטיפת פה עם תמיסת מי מלח (כפית מלח בכוס מים פושרים) או בתמיסה מסחרית שניתן לקנות בחנויות הפארם השונות. בנוסף, מומלץ לתאם תור לטיפול אצל שיננית ולהיוועץ בה האם לקבוע ייעוץ עם מומחה במחלות חניכיים.
המליצו לי על מספר עקירות. כיצד להגיב?


אנו ממליצים לא למהר להסכים לטיפול המצריך עקירת שיניים בריאות, בין אם מדובר בשן בינה או בעקירה שמטרתה הרכבת שתל. בקשו מהרופא שיסביר לכם בגובה העיניים האם ניתן לטפל בשן ולהצילה.
עקרו לי שן. מה הצעד הבא וכיצד עלי לטפל במקום?


להימנע מעישון העלול לגרום לזיהום של פצע העקירה ולסיבוכים מיותרים לא לאכול או לשתות במשך שעתיים לאחר העקירה, למעט גלידה או יוגורט צונן. אין לצחצח את מקום העקירה בצורה ישירה במשך שלושה או ארבעה ימים. במידה ואתם חשים כאבים, אל תהססו ליטול כדור משכך כאבים.

לשאלות נוספות - אל תהססו לפנות אלינו.